האימונים

אימוני קונג פו בירושלים

אימוני קונג פו בירושלים

האימונים מתקיימים בביה”ס חורב בשכונת קטמון הישנה בירושלים, ברחוב כובשי קטמון פינת כ”ט בנובמבר (כניסה מכובשי קטמון) בימי א’ בשעה 20:30 ובימי ד’ בשעה 19:45.

קונג פו מתאים לכל מי שרוצה להוסיף תנועתיות ומשחק לחייהם בגילאי 14 ומעלה. אין צורך בכושר גופני או רקע באומנויות לחימה כדי להצטרף לאימונים.

קונג פו לנשים

קונג פו מתאים לך כאישה אם את אוהבת לשחק, או מעוניינת להיזכר איך עושים את זה. קונג פו מתאים לך כאישה אם את חושבת שיש רבדים נוספים לגופניות שלך, רבדים של תנועה שקטה, בטוחה ועצמתית. לבסוף, קונג פו מתאים לך כאישה אם את רוצה להיות מסוגלת להילחם.

מבנה אימון מתחילים

תנועתיות בעמידה ועל הקרקע – החלק הזה של האימון הוא שילוב של חימום מפרקים ולמידת תבניות תנועה למצבים של נפילה ולחימה מהקרקע.

צעידה – עבודת רגליים היא מרכיב חשוב בקונג פו ובאימונים שלנו. תנועה נכונה ויעילה של הגוף התחתון תורמת לזריזות ולכח בכל הטכניקות.

טכניקות – קונג פו מסורתי עשיר מאוד מבחינה טכנית. לימוד הטכניקות מתבצע קודם עם שיתוף פעולה של בן או בת הזוג, ואח”כ מול רמות שונות של התנגדות.

תרגולות – כדי לנווט את הסבך המורכב של טכניקות ידיים בטווח קרוב אנו מתרגלים תרגולות חזרתיות שמאמנות אותנו לתפקד בכמה מצבים חשובים ולהתנייד ביניהם.

עבודה חופשית – אלה משחקים חצי תחרותיים שמדמים פנים שונות של לחימה.

מבנה אימון מתקדמים

כלי נשק מסורתיים – לאחר שנרכשות מיומנויות בסיסיות בידיים ריקות, אפשר להתחיל לתרגל שימוש בכלי נשק מסורתיים כמו חרבות ונשקי מוט.

צ’י קונג – ברמות הגבוהות יותר קונג פו מפסיק להיות אוסף של טכניקות ידיים ורגליים, והופך לתרגול הקשרים בין נשימה, תנועה וריכוז. בלחימה, צ’י קונג מפתח כח ספיגה וכח מתפרץ.

תבניות תנועה מסורתיות – התנועה המסוגננת והריקודית של קונג פו היא נכס תרבותי שעובר מדור לדור. בתבניות התנועה מוצפנים יישומים לחימתיים מורכבים.