טאי צ’י

טאי צ’י

טאי צ’י הוא הסגנון הבסיסי והראשון שנלמד ב-Innerforce.co.il. הטאי צ’י של Innerforce.co.il הוא סגנון לחימה מסורתי ומלא:

סגנון הטאי צ’י של innerforce.co.il נקרא Practical Tai Chi Chuan, והוא נחשב לסגנון טאי צ’י לחימתי במיוחד. הטאי צ’י של innerforce.co.il נוצר בסביבות אלימות ומסוכנות במיוחד – החל מיחידות העילית של הצבא הקיסרי האחרון, דרך כנופיות הפשע של הונג קונג בשנות החמישים והשישים ועד לאליפויות העולם בקונג פו מגע מלא של שנות השמונים. הסגנון נלמד מסיפו דב וייסברגר, ראש השיטה בארץ ותלמיד של מייסד השיטה, סיפו צ’נג טין הונג.

רבים מכירים טאי צ’י כסוג של מדיטציה בתנועה, שמתורגלת באווירה מרגיעה וללא כוונות לחימתיות. טאי צ’י הוא בעצם סגנון קונג פו – ז”א סוג של אומנות לחימה סינית. כמו כל סגנון קונג פו, גם לטאי צ’י תמיד היה תרגול מדיטטיבי או רוחני לצד התרגול הלחימתי.

תהפוכות ההיסטוריה המודרנית של סין הפכו את הטאי צ’י מעוד סגנון קונג פו עלום שם למותג בפני עצמו. טאי צ’י מצטייר כיום בעיניי רבים כשונה ונפרד ממאות סגנונות הקונג פו האחרים ועומד בפני עצמו. הטאי צ’י ב-innerforce.co.il מעולם לא עזב את עולם הקונג פו. זהו סגנון קונג פו מסורתי ומלא, שכולל תרגול לחימה בידיים ריקות ועם כלי נשק, תבניות תנועה מסורתיות ותרגול פנימי (ניי קונג). כדי לקרוא מה עושים באימון טאי צ’י, בקרו בעמוד אימונים.