קונג פו

אימוני קונג פו בירושלים

אימוני קונג פו בירושלים

באופן כללי

המושג קונג פו מתייחס לכלל אומנויות הלחימה הסיניות. פרוש המושג קונג פו הוא מיומנות שנרכשת דרך השקעה. קונג פו יכול להיות דברים שונים עבור אנשים שונים – מתרגול רוחני, דרך התעמלות אומנותית ועד להגנה עצמית. ב-innerforce.co.il אנו מאמינים שלקונג פו ערך סגולי, שהוא יפה, מעניין, מהנה ומספק לתרגול. הקו המקצועי המנחה שלנו הוא שימור המסורת ותיווכה לדרישות עולם הלחימה המודרני.

היסטוריה

לקונג פו שרשים בתרבויות סין הפרה-היסטוריות, והוא קשור גם לאומנויות לחימה בארצות שכנות כמו האבקות מרכז-אסייתית ואומנויות לחימה הודיות. קונג פו שירת באופן מסורתי בעלי מקצוע סיניים “ביטחוניסטיים” כמו חיילים, שוטרים, גובי מסים, מאבטחי שיירות, שומרי ראש וכו’. בנוסף, תמיד היתה קבוצה קטנה של אומני לחימה שתרגלו קונג פו בשביל ההתפתחות העצמית שלהם, כמו נזירי השאולין.

סוגים של קונג פו

כשאתם נתקלים במושג קונג פו, יתכן שמדובר באחד מכמה דברים שונים:

קונג פו מסורתי – שיטות שהועברו ממורה לתלמיד במשך דורות, עם שינויים קטנים מאוד בין דור לדור. המטרה העיקרית של קונג פו מסורתי הוא טיפוח הבריאות ויכולת הלחימה. ידועים מאות סגנונות של קונג פו מסורתי. זהו סוג הקונג פו הנלמד ב-innerforce.co.il.

וושו – כינוי לשיטת התעמלות אומנותית שמתבססת על תנועות ורעיונות מקונג פו מסורתי. המטרה העיקרית של וושו היא האסתטיקה, והאומנים נעזרים בגמישות ובכח כדי לבצע תרגילים אקרובטיים מרשימים.

טאי צ’י – למרות שטאי צ’י החל כסגנון של קונג פו מסורתי, הוא הפך לאחרונה לסוג אחר של תרגול. המטרות של טאי צ’י מודרני הן טיפוח בריאותי ורוחני. ב-innerforce.co.il  נלמד סגנון טאי צ’י שלא עבר את הטרנספורמציה הזו, ונשאר סגנון קונג פו מסורתי.

המצאות מודרניות – הכל הולך היום, וכל אחד יכול לקרוא למה שהוא רוצה “קונג פו”, גם אם לא מדובר בקונג פו מסורתי, וושו או טרי צ’י. במקרים רבים, מדריכים משנים את השיטות שלמדו בעצמם, ומלמדים תכנים מקוריים.

קצת על קונג פו מסורתי

מבנה התרגול – תרגול קונג פו מסורתי מתחלק לגונג, או מיומנות, ולפה, או יישום. הכוונה בגונג היא בעיקר לסוגים של קורדינציה, כמו תיאום בין תנועת איברי הגוף השונים, הנשימה והכוונה. המושג פה מתייחס לאופן שבו הגונג מיושם בלחימה, כמו מכות, האבקות, שימוש בכלי נשק וכו’. ב-innerforce.co.il, אנחנו מתחילים בפה, בלחימה עצמה, ומוסיפים את הגונג לתלמידים מתקדמים.

כתבים קלאסיים – לכל סגנון קונג פו מסורתי גם תכנים מילוליים, שהועברו בכתב או בע”פ. אלה שירים או מאמרים קצרים בנושאים טכניים או על רוח השיטה. למידת הכתבים הקלאסיים מסיפה כיוונים חדשים להעמקת התרגול וההקשר התרבותי.

כלי נשק – לחימה חמושה היא הבסיס העיקרי שעליו נבנה ההקונג פו לאורך הדורות, ושעליו מתבססת הלחימה בידיים ריקות. כלי נשק מסורתיים של קונג פו כוללים כלים צבאיים כמו חרבות ונשקי מוט, כלים מקוריים שהומצאו ע”י אומני לחימה מומחים וכלי נשק מאולתרים.